Az új politikai realitás korába lépünk
Az egyedüli sikert garantáló stratégia a három pólus együttes kezelése, amely Washington, Moszkva és Peking.
Az amerikai lap cikke szerint az autoriter kormányok általában egy karizmatikus és erős politikus vezetésével kerülnek hatalomra.
A globalizáció kudarca, a közösségi média hatásai és a demokratikus intézményekben megingó közbizalom utat nyit a nacionalista mozgalmaknak, és lehetővé teszi a szélsőjobboldali vezetők közötti kötelékek szorosabbra fonódását – írja cikkében a The Washington Post. A lap példának hozza fel, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök, illetve az olaszországi választásokon győztes koalíció vezetője, Giorgia Meloni is beszédet mondott a CPAC texasi konferenciáján augusztusban.
A The Washington Post szerint
– ilyen például Donald Trump, Orbán Viktor és Jair Bolsonaro. Azt írják: sok esetben ezek a vezetők elhitetik a választóikkal, hogy csak ők képesek megóvni országukat a globális konfliktusoktól és saját érdekeiket előtérbe helyezni. Az elemzők véleménye azonban megosztott arról, hogy mi történik az autoriter rendszerekkel, ha karizmatikus vezetőjük lelép a politika színpadáról – olvasható az írásban.
Nyitókép: Mandiner Archív